WhatsApp da kalın yazı veya italik yazı

Evet bu yazıyı yazmak için belki de geç kaldık ama bir çok whatsapp kullanıcısının daha bu özellikleri bilmediğini gördükçe bilenler için hatırlatma, bilmeyenler için de vay bu da böyle mi oluyormuş dedirtecek bir kaç basit whatsapp özelliğinden bahsedelim dedik.

Bildiğiniz üzere bugün 1 milyarı geçkin kullanıcısı ile 7 den 70 e tüm Türkiyeyi de saran ve özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra mesajlaşma servisinin dışında sanki bir sosyal mecra kıvamına gelen whatsapp hakkında birkaç özelliği ele alacağız.

Günümüz iletişim çağında WhatsApp kolay kullanımı ve bir çok fonksiyonu ile hayatımızı kolaylaştırıyor. Bugünler de italik yazı veya kalın yazı kullandıkça arkadaşlarımız tarafından sürekli nasıl kalın yazıyorsun veya italik yazıyorsun denildiği için bu konuyu birde biz ele alalım dedik.

Whatsapp ta kalın yazı yazmak:

Yazacağınız metni iki yıldız (*) arasına alarak yazdığınızda metniniz kalın olacaktır. Ör; *kalınyazı*

Whatsapp ta italik yazı yazmak:

Yazacağınız metni iki alt tire (_) arasına alarak yazdığınızda metniniz italik olacaktır. Ör; _italikyazı_

[notice]Hem alt tire hemde yıldızları birlikte kullanarak hem kalın hemde italik yazı yazabilirsiniz.[/notice]

Bilmenize fayda sağlayacak diğer iki whatsapp özelliği:

  • WhatsApp Web: Yazışmalarınıza bilgisayardan devam etmeye ne dersiniz ? Web WhatsApp ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınızla sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz edebilirsiniz. Böylece hangi cihazdan sohbete devam etmek sizin için daha kolaysa onu tercih edebilirsiniz. Başlamak için web.whatsapp.com adresine gidin.
  • Belge paylaşmak: E-posta vs artık uğraşmaya gerek yok. PDF, belge, e-tablo, slayt gösterisi ve daha fazlasını gönderin. Maillerdeki gibi 25 MB a da takılmadan whatsapp ile 100 MB’a kadar belge gönderebilirsiniz, böylece dilediğiniz herkese kolayca ne isterseniz gönderebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara