LTE Nedir ?

Türkiye teknoloji de hızını hız kattığı tarihi günlerden biri de 1 Nisan 2016 olmuş oldu. Eğer SIM kartı ve telefonunuz uygun ise bir an önce bu hıza şahitlik edebilirsiniz. Telefonunuzda 4.5 G ayarı nasıl yapılacağı konusunda bilgi almak için ” 4.5 G ye nasıl geçilir “ adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

4.5 G ye geçme adımlarında LTE diye bir kelime ile karşılaşabilirsiniz. LTE de nedir diyorsanız işte cevabı;

LTE (Long Term Evolution) ağ teknolojilerine dayalı yüksek hızlı kablosuz veri aktarıma terimine verilen kısa addır. 4.5 G hızının bir başka adı olan LTE’yi yüksek hızlı mobil internete verilen ad olarak düşünebilirsiniz.

Özellikle mobil operatörler tarafından gönderilen mesajlarda ayarları yaparken LTE seçeneğini seçiniz diye bir seçenek sunuluyor, LTE nin 4.5 G ile eş anlam taşıdığını belirtmiş olalım.

Evlerimizde kullandığımız kablosuz internet yani IP tabanlı bağlantının yapabildiği her şeyi yapabilen LTE, 3G’ye oranla yaklaşık 10 kat daha fazla internet hızı sağlar.

Tavsiye Yazı :

4.5 G ye nasıl geçilir

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (1 Yorum)
Cemil
Cemil Yanıtla
- 00:59

Bilgi için teşekkürler bende 4.5G ye geçmedi mi LTE ara birsey mi oluyor diye düşünmedim değil.

Bu aralar geçiş dönemi mi ara sıra kopuyor internet ama var kende acayip hızlı be arkadaş (;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara