Google Adsense Nedir ?

[dropcap style=”dark”]G[/dropcap]oogle’un reklam servisi olan Adsense, internet sitesi sahiplerinin para kazanmasına yardımcı olan bir reklam ağıdır. Günümüzde bir çok websitesi sahiplerinin gelir kanallarına baktığımızda bunun en büyük payı  reklamlardan elde edilmektedir. Reklam ağı olarak bir çok ağ olmasına rağmen bunlar içinde en iyi rakamları Google vermektedir. Google arama reklamlarında %51 ve yayınlanma reklamlarında yayıncıya %68 pay vermektedir.

Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim ki tıklama başına 0,1 TL den az almanız zor yani başıma gelmedi ama tek bir tıklama ile 0,4 TL ye kadar aldığım oldu.

Peki Adsense Nasıl Çalışır ve Kimler Adsense’den Para Kazanabilir ?

Google Adsense servisi ile esasen reklam verenlerle web site sahiplerini buluşturuyor. Eğer sitenize reklam almak istiyorsanız Adsense servisini kullanabilirsiniz.

[notice] Adsense Servisine Hemen Kayıt Olmak İçin Tıklayınız [/notice]

AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize göre metin veya görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır. Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklam verenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklam verenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

Adsense’ yi 3 temel işleyişle ele alacak olursak;

  • Adsense kayıt işleri tamamlandıktan sonra reklamlar seçeneğinden kendinize uygun reklam boyutunu tercih ediniz ve oluşturduğunuz kodu sitenize reklamın görüntülenmesini istediğiniz yere yerleştiriniz.

[notice]En çok kazandıran reklam boyutlarını biliyor musunuz ?[/notice]

  • Reklam verenler, gerçek zamanlı açık artırma ile reklam alanlarınız için teklif verir. Adsense de sizin için en yüksek fiyatlı reklamı sitenizde gösterilecektir
  • Para kazanmak ve ödeme alımı. Reklamlarınızdan gösterim başına ve tıklama başına elde edeceğiniz gelirler birikecektir. Biriktirdiğiniz tutar 200 TL olduğunda Google dan ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Adsense için dikkat etmeniz gereken bir hatırlatma !

Google Adsense’in belirli kuralları vardır buna Adsense Politikaları şeklinde bir çok yerde rastlayabilirsiniz. Bu kurallara uymanız gerekmektedir eğer uymazsanız işin sonu hesabınızın dondurulmasına kadar gidebilir. Bu politikalardan başlıcalarına örnek verecek olursak, içeriklerinizin özgün ve yasal olarak herhangi bir telif hakkı ihlal etmemesi gerekmektedir. Bunun dışında reklam yerleşimlerinizin aldatıcı olmaması gereki, reklamınızı tıklatmaya yönelik içerik paylaşmamalısınız.

Diğer politika kurallarına göz atmak için aşağıdaki video ya göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara