Google Analytics Veri Paylaşım Ayarlarını basitleştirme bildirisi

Google Analytics veri paylaşım ayarlarını güncelliyor bu nedenle, analtyics hesabınıza bu aralar girdiğinizde bu değişikliklere ve sizi nasıl etkileyebileceklerine ilişkin bir özeti sizinle paylaşmak adına bir link yayınlıyor.

Peki neydi Veri paylaşım ayarları ?

Veri paylaşım ayarları; Google Analytics JavaScript izleme kodu, mobil SDK’lar ve Measurement Protocol kullanılarak toplanan verileri nasıl paylaştığınızı kontrol eder.

Bu ayarlar, yalnızca web sitelerinden, mobil uygulamalardan ve diğer dijital cihazlardan Google Analytics’i kullanarak topladığınız verileri nasıl paylaşacağınızı özelleştirmenize olanak tanır. Google Analytics hesabınızla veya hesabınızın nasıl kullanıldığıyla (ör. hesaptaki mülk sayısı ve hangi ek özelliklerin ayarlandığı) ilgili veriler için geçerli değildir.

Bu ayarları özelleştirerek, tercihinize göre verileriniz konusunda daha açık veya kısıtlayıcı olabilirsiniz.

Yapılan değişiklikler :

Yapılan değişiklikler, seçeneklerinizi açıklamak için kullandığınız ayarları ve dili basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu değişikliklerin, söz konusu ayarları nasıl özelleştireceğinizle ilgili karar almanızı kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Google Ürün ve Hizmetlerini geliştirmek üzere verilerinizi Google ile paylaşmak, artık, diğer Google ürünlerinde verilerinizi kendi hesaplarınızla paylaşmanızı etkilemeyecektir.

Anonim ve birleştirilmiş verileri Google ve başkalarıyla paylaşmanızı sağlayan ayarlar değişmemiştir. Ancak, bu verilerin nasıl kullanılacağı daha açıkça belirtilmiştir.

 

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara