Google arama ayarları

Evet değerli okurlar bu yazımda size google arama motorunun ön ayarlarından bahsedeceğim. google.com/preferences adresinden sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 

Özellikle çocuklarınızı korumak için çeşitli filtreler arıyor olabilirsiniz ama en basitinden çocuklarınız birşeyler ararken yanlış yerlere sapmamaları önemlidir. Google.com/preferences adresine girdiğinizde en üstte müstehcen içeriği filtrele diyerek kısmi güvenliği almış olursunuz.

Ayrıca bildiğiniz üzere google siz kelimeleri yazmaya başladığınızda size otomatik olarak sonuçları gösteriyor, buradan da bu ayarı size özel olarak değiştirebilirsiniz.

Ve son olarak işinizi kolaylaştırabilecek bir özellikten bahsedeyim. Benim işime yarıyor çünkü. bir araştırma yaparken birden fazla sayfa ziyaret ediyoruz hepsini ya tıkla geri al yapıyoruz veya sağ tıklayıp yeni pencerede aç diyoruz. Eğer google.com/preferences de sonuçları yeni pencerede aç kutusunu işaretlediğinizde oldukça pratik araştırmalar sizi bekliyor demektir.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara