Google chrome : Şifre Uyarısı

Merhaba arkadaşlar nedir bu şifre uyarısı demeden hemen konuya giriyorum. Google’un dün duyurusunu yaptığı Şifre Uyarısı bir chrome eklentisidir ve kimlik avı saldırılarına karşı korunmanıza yardımcı olur.

Sistem nasıl çalışıyor hemen bahsedeyim,

Gmail veya İşletmeler için Google  şifrenizi accounts.google.com adresinden başka bir adreste girerseniz bir uyarı alırsınız. Böylece, gerektiğinde şifrenizi hemen değiştirebilirsiniz. Şifre Uyarısı, henüz siz şifrenizi girmeden sizi uyarabilmek için sahte Google giriş sayfalarını da tespit etmeye çalışır. Şifre Uyarısı bu amaçla, Google giriş sayfasını taklit edip etmediklerini belirlemek için ziyaret ettiğiniz her sayfanın HTML kodunu denetler.

Notlar:

  • Şifre Uyarısı, şifrenizi accounts.google.com adresinde bir sonraki girişinizden sonra çalışmaya başlar.
  • Şifre Uyarısı şifrenizi veya tuş vuruşlarınızı depolamaz. Bunu yerine, şifrenizin güvenli bir küçük resmini depolar ve bunu Chrome’daki en son tuş vuruşlarınızın küçük resmiyle karşılaştırır.
  • Şifre Uyarısı’nı bir Gmail hesabında kullanıyorsanız yerel bilgisayarınızdan hiçbir veri göndermez. İşletmeler içn Google yöneticiniz Şifre Uyarısı’nı tüm alanınıza dağıtmaya karar verirse Şifre Uyarısı tetiklendiğinde yöneticiniz bildirim alır.
  • Şifre Uyarısı gizli pencereleri, Chrome Uygulamalarını veya Chrome Uzantılarını korumaz. Google harici hizmetler için de şifreleri korumaz. Şifre Uyarısı yalnızca Chrome web tarayıcısında ve JavaScript etkinken çalışır.

EKLENTİYE ERİŞMEK VE İNDİRMEK İÇİN :

chrome şifre uyarı

 

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (1 Yorum)
Pingback: Anonim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara