Google+ ile sitenizin trafiğini arttırmanın yolları

[dropcap style=”dark”]İ[/dropcap]nternette en çok nerede vakit geçirdiğinizi düşündüğünüzde aklınıza bence ilk olarak Sosyal medya kanalları geliyordur. Belki 10 sene önce kimimiz için forum siteleri, sohbet ve oyun siteleri önde idi.

Şimdilerde durum çok farklı değil ancak platformlar birleşmiş halde, oyun oynayacaksakta sohbet edeceksek de sosyal medya kanallarından bu işi yapmaktayız.

Peki sitelerimiz çöp mü oldu ? Tabi ki böyle bir şey söylenemez ancak sitelerimizin hitini arttırmak için sosyal medyanın gücünü kullanmanız gerekir. Elbette bugün sosyal medya denilince akla ilk 1,5 milyarlık kullanıcısı ile Facebook geliyor ancak arama trafiği noktasında da öne geçmek adına bu yazımızda Google + yı yani Google Plus ‘ı ele alacağız.

[error]Bir bakış açısı; Arama motoru denildiğinde aklınıza ilk Google geldiğini biliyoruz ! Peki sosyal medya kanallarında aramalara yer vermek adına kendi kanalınıza mı yoksa rakip firmaların sosyal medya platformlarına mı ağırlık verirdiniz ?[/error]

Gelelim Google + ‘da ne yapıp sitenize trafik elde edebileceğinize:

[dropcap]1.[/dropcap] Özenmek !

İlk olarak gönderilerinize özenin diyebilirim. Sadece link vermek adına içerik linkinizi sade bir şekilde paylaşmayınız. Ön bir tanımlama yapınız ve bunu yaparken de içeriğinizi biçimlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Başlıksız link paylaşımı yapmayınız ve * * (iki yıldız) sembolü arasına yazacaklarınız KALIN; _ _ (iki alttan tire) arasına yazacaklarınız İTALİK gözükecektir.

[dropcap]2.[/dropcap] Etiket’ leri unutmayınız !

Twitter’ın hastagh i ile başlayan serüven bugün facebook olsun instagram olsun kullanıcı aramalarında çok etkin rol oynuyor. Google plusta da içeriklerinizi paylaşırken # sembolü ile anahtar kelimelerinizi etiketlemeyi unutmayınız.

[dropcap]3.[/dropcap] Azıcık ucundan gösterin !

İçerik paylaşımını yaparken sitenize göz kırptırmayı unutmayınız. Başlığınızı atarken gönderinizden sitenize yönlendirme yapacak; ……… devamını sitemizde bulabilirsiniz. veya ………… hakkında tüm açıklamalar sitemizde gibi ifadelerle merak uyandırmayı unutmayınız.

 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 temel adımla Google plusta daha etkin yer edinebilir ve bu sayede sitenize trafik çekebilirsiniz. Bol trafikli günleriniz olsun (:

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
×

Bir Şeyler Ara