Youtube da slayt nasıl yapılır

Youtube’ u artık daha etkin şekilde kullanmaya hazır mısınız ? Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi youtube da belki video çekip koyamıyorsunuz ama kendinizi ifade etmek istediğiniz bir içeriği youtube video düzenleme aracı ile resimlerden oluşturacağınız bir slayt gösterisi de yapabilirsiniz.

İnternette bulunmak isteyenler özellikle bu bölüm sizi çok ilgilendiriyor. Çünkü yayınlarınızın kitlelere ulaşmasını istiyorsunuz. İçeriklerinizin daha geniş kitlelere ulaşması için Google tarafından üst sıralarda yer almanızla doğru orantılı. 

Google da arama yaptığınızda farkındasınızdır ki eğer ki bir konu hakkında arama yaptığınızda bu arama anahtar kelimelerinden oluşmuş bir youtube video’su varsa bu arama sayfasından en üst bölümde yer alıyor. Böylece youtube kanalınıza ziyaretçi çekerek kendinizi tanıtmış olacaksınız. Ve bir içerik ile ilgili hem metinsel hemde video olarak yer edindiğiniz için bu konuda arama motorlarında daha üst sıralarda yer alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirerek youtube resim slaytınızı oluşturabilirsiniz.

  • youtube.com sayfasını açarak, kullanıcı bilgilerinizi girip oturumunuzu açınız.
  • Sağ üst bölümde yer alan upload ikonuna tıklayınız. ( yukarı yön oku )
  • Açılan sayfa da “yüklenecek dosya seçin” bölümünden videolarınızı ekleyebilirsiniz. Ancak aşağıda da gösterdiğimiz gibi açılan sayfada sağ bölümde video düzenleme araç bağlantıları mevcut.
  • Fotoğraf slayt gösterisi bölümünde “içerik oluşturun” bağlantısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada Google fotoğraflarınızı göreceksiniz. Buradan yeni fotoğraflar da yükleyebilir ve slayt oluşturacak resimlerinizi seçebilirsiniz.
  • Fotoğraf seçiminden sonra bir sonraki aşama da slayt ayarlarınızı yapabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz ayarlar; slayt süre belirleme, geçiş tercihleri, arka plan müziği ekleme gibi tercihlerinizi seçerek yükle bağlantısına tıklayabilirsiniz.
  • Evet son aşamada slayt videonuz bir taraftan yüklenirken sizde bir taraftan slayt ismini ve anahtar kelimelerini düzenleye bilir sonra üstte yer alan bağlantı ile yayınla diyerek videonuzu kanalınıza kayıt edebilirsiniz.

Aşağıdaki slayt videomuz ile youtube slayt nasıl yapılır konusunda adımları rahatlıkla görebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara