Mailleriniz SPAM ‘ a düşmesin !

1 Mayıs 2015 itibari ile biliyorsunuz ki izinsiz SMS ve E – posta gönderimi yasaklandı. Tabi tam yasaklandı desek yalancı oluruz çünkü yasayı evirip çevirenler var. Kimisi doğru olanı yani – 1 mayıs öncesi bizden haberdar olmaya devam etmek için izin veriniz dedi – kimisi ise işin kurnazlığında devam edip halen daha mail atıp istemiyorsanız onu yapın sonra bunu yapın sonra şunu yapın diyerek sizden kopmamanın peşinde.

Peki sizin mailleriniz ne durumda ?

Attığınız mailler spam da mı yoksa tüketicinize ulaşıyor mu  ?

Şimdi size Spam ‘dan bir adım daha kurtulmanın ve mailden çok müşteri memnuniyetine eşlik eden 5 madde ile maillerinizi spam a düşürmemenin yolunu aktarmaya çalışacağım.

  • İçeriğin ile konu satırınız eşleşmeli. Dikkat çeksin mail açılsın diye konuya farklı içerik yüklerseniz. 1 kişiye 1 kere ulaşırsınız sizi direkt engelle der. Bu sebeple içeriğinizle alakalı ilgi çekici kelimeleri bulmaya çalışın.
  • Adı e mail pazarlaması olsa da konunuz da indirim, kampanya, yüzdesel ifadelere yer vermeyin. Bu ifadeler artık tüketiciyi yordu. Hatta outlook ta konu içeriğinde “reklam”, “kampanya” ve “promosyon” gibi kelimeler geçen mailler direkt önemsize düşsün diye kural oluşturanlar tanıyorum (:
  • Attığınız mailin html düzenine dikkat edin. Tasarımızın kuvvetli olduğundan emin olun.
  • Attığınız mail şablonunuz standart olsun ve her zaman kullanıcınıza “abonelikten ayrıl” butonuna yer veriniz.
  • E posta boyutunuz makul olsun. Eğer e postanız tıklandığında 2 – 3 sn de açılmıyorsa sizde biliyorsunuz ki biz o kadar sabırlı bir Millet değiliz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara