Google MyAccount Yenilendi

Merhaba arkadaşlar size Google’un bir yeniliğinden bahsetmek isterim.  Google dün resmi blogunda yayınladığı paylaşım ile MyAccount sayfasını yeniledi. Kullanıcı ve kullanım kolaylığına önem veren Google daha önceden ” Tek hesap. Tüm Google.” sloganı ile tüm hesapları arasında geçişi kolaylaştırmıştı. Şimdi de ” Google deneyiminizin tamamını tek bir yerden kontrol edin “ Sloganı ile hesap denetiminizi kolay bir görünüm ve güzel tasarımı ile kolaylaştırmış durumda.

https://myaccount.google.com ” bağlantısı ile veya Google hesabınız açıkken profil resminize ve altında mavi kutucuk içerisindeki hesabıma tıkladığınız da şahsınıza ait sayfaya ulaşabilirsiniz. Oldukça geniş çaplı bir sunum yapan Google size tüm bu zamana kadarki verilerinizi sunabiliyor ve bundan sonrası içinde basitçe nasıl ilerlemek istediğinizi belirte biliyorsunuz.

Güvenliğinizi test etmek oldukça kolay !

>> Oturum açma ve güvenlik , bağlantısı ile hangi cihazlarda oturum açılmış, hangi uygulamalar veya hangi siteler hesabınıza erişebilmektedir tek bir ekranda hepsini görebiliyorsunuz.

Kişisel bilgilerinizin ne kadarını paylaşmak istiyorsunuz ?

>> Tüm internet kullanıcılarının kafasını kurcalar bazen, hatta haberlerde gazetelerde de ara ara yer alır “Kişisel bilgilerimizin güvenliği” . Google My account hesabınıza girdiğinizde  ” Kişisel bilgiler ve gizlilik ” ile Google a ne kadar verinizi takip ettirmek istiyorsunuz o kadarını açın. Aramalarınızı kişiselleştirebilir, youtube arama ve izleme geçmişinizi yönetebilir – geçmişi silmenin dışında bundan sonra izleme diyerek takibi bıraktıra bilirsiniz. Ayrıca Google Reklam ayarlarını da buradan yönetebilirsiniz.

İstatistik meraklılarına ;

Hesap özeti seçeneği ile son etkinliklerinize örneğin, kaydettiğiniz doküman veya e-postaların sayısı vb. verileri kolayca takip edebilirsiniz.

Verilerinizi yedekleye bilirsiniz !

>> Google ‘ a kayıtlı tüm verilerinizi indirebilir ve bilgisayarınıza kaydede bilirsiniz. Ayrıca hesabınızı da yine myaccount dan tamam silebilir veya dondura bilirsiniz.

 

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara