Paslanmaz Çelik Lama ve Köşebent Çeşitleri

Paslanmaz köşebent tarihine göz atacak olursak, Paslanmaz çeliği 1913 yılında İngiliz Harry Brearly keşfetmiştir. Bir deney esnasında, çeliğin içindeki krom oranının ve üzerine çıkartıldığı zaman çeliğin korozyona olan direncinin arttığını fark etmiştir. Harry Brearly, paslanmaz çeliğin temellerini atan kişi olarak bilinir ve birçok paslanmaz çelik çeşidinin geliştirilmesine de katkıda bulunan kişidir. Böylece net bir şekilde ortaya çıkmış bulunmaktadır.

 

Dünya Savaşı esnasında paslanmaz çeliğin gelişim süreci durma noktasına gelmiştir. 1920’lerin sonlarına gelindiğinde martensitic ve austenitic paslanmaz çelik çeşitlerinin kullanmaya en elverişli türler olduğu kanıtlanmıştır. Martensitic paslanmaz çelikler ile arasında krom içerirken austenitic paslanamaz grubu ise krom ve % 8 nikel içerir. Çeşitli kullanım alanlarında paslanmaz ürünlerin ihtiyaç haline gelmesi 100 den fazla çeşitte ürünün üretiminin yapılmasına vesile olmuştur. Paslanmaz çelik ürünlerin alaşımlarında % 10,5 krom içermektedir. Krom alaşımı, paslanmaz çelik ürünlerde korozyon dayanıklılığını artırmaktadır. Yüzeyde oluşturduğu ince tabaka sayesinde dayanıklılığı ve kendini yenileme özelliğini artırmaktadır. Ayrıca içeriğine nikel alaşımının karıştırılması ile daha iyi sünmesini ve daha kolay ve iyi şekil verilebilmesini sağlamaktadır.

 

Paslanmaz çubuk içerisine katılan Nikel, Krom, Karbon, Azot gibi alaşımlar çeliğin dayanıklılığını artırmaktadır. Diğer çelikler ile karışımının sağlanması ile farklı özellikler de kazanmasını sağlayabilmektedir. Bu şekilde daha yüksek ısıya dayanabilir, daha kolay şekillendirilebilir böylece değişik şekillerde, estetik ürünler elde edilebilme şansı elde edilebilir duruma gelmesi, sağlıklı, kolay temizlenebilir ürünler üretilebilme imkânı oluşmaktadır.

Paslanmaz Köşebent Nedir?

Tüm işlerinizde kullanmanızın yanı sıra, kullanıcıları için bazı açıdan kolaylık sağlayan bu Paslanmaz Köşebent sayesinde bir yanı kapalı, diğer yanı açık bir şekilde kasa yapmanıza yardımcı olacak bir üründür. İhtiyaç duyulan her yerde bir kapak yapmak istediğiniz zamanlarda kullanabileceğiniz, yaptığınız doğramalar için cam çıta alanı bırakmak istediğiniz zamanlarda ve daha birçok işinizde kullanabileceğiniz Paslanmaz Köşebent ürününün birçok çeşitleri bulunmaktadır.  Köşebentler yaptığımız dekor işlerinde bize kolaylık sağlar.

Günümüzde dekorasyon işi ile uğraşanların sık olarak kullandığı Paslanmaz Köşebent çelik türlerinden birisidir. Genellikle ters kasa, gömmeli kapak ve doğrama üzerinde cam için takılan kanatlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Tamamen geniş profil katmak yerine bu tarz köşebent ile fazla alan kaplamadan bir formül uygulayabilir, daha hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz. İşçiliğiniz için devamlı iyi ve olumlu sonuçlar almak istiyorsanız uygulayacağınız adımlar doğru olmalı ve tüm pratiği keşfederek gerekli malzemenin incelemeleri yapmalısınız. Tüm dünya genelinde çelik köşebent kullanımı oldukça yaygın ve dolu metal olduğu için kazanç sağlayacak malzemeler arasında yer almaktadır.

Paslanmaz Köşebent Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

 

Paslanmaz köşebent Kullanım alanları: İnşaatlar da dış cephe kaplamalarında,  fabrikalarda konveyör bantlarında veya makina kaplama parçalarında, gemi ve yat sanayinde kullanılmaktadır.  Paslanmaz Köşebent Fiyatlandırması Nasıl Hesaplanır diye sorunuza cevabımız; Paslanmaz köşebent fiyatları hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve toplu alımlarda sipariş tutarınızın ne kadar olacağı hakkında bilgi almak için incelediğiniz ürünün fiyat listesine bakarak ya da iletişim bölümünden bizlere ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanacağınız bu Köşebent, çürüme, paslanma ve diğer başınıza gelecek sorunlardan sizleri koruyacak, yaptığınız işin sağlıklı ve kalıcılığı ile övünebileceksiniz. Paslanmaz köşebent her zaman işinizi kolaylaştıracak bir üründür. Paslanmaz Köşebentler genellikle 20x20x3 mm’den, (25x25x3mm, 30x30x3 mm, 40x40x4 mm, 50x50x5 mm, 60x60x6 mm, 70x70x7 mm, 80x80x8 mm ve) 100x100x10 mm ölçülerinde bulundurulurlar. Bunun dışındaki istenilen ölçüler özel sipariş üzerine üretirler. Standart boyları 6 ile 6.30 metre arasındadır. —

Paslanmaz Lama Avantajları Nelerdir?

 

Ağırlık tablolarını ve kalite standartlarını sizler de görebilir ve birçok sisteme de ulaşabilirsiniz. Gıda sektörü dışında her türlü bağlantı noktasında kullanıldığını görebiliyorsunuz. Ayrıca mekanik taşıyıcı gövdelerde de makine parçalarının gövde kısımlarında bu tip paslanmaz çelik lama kullanımı sizlerin de karşısına çıkmaktadır.

 

Sertifikalı malzemeler almaya ve her türlü sektörde kullanılmasına uygun olanlar tercih etmeye ve kullanmaya dikkat etmeniz sizin daha sağlıklı sonuçlar almanızı buna çok daha iyi olacaktır. Bilindiği gibi artık ağırlıklı olarak paslanmaz malzemeler kullanılmaktadır. Makinelerde tabii ki rutubet veya sudan dolayı herhangi bir sıkıntı istemeyen veya dekorasyonunun bozulmasını istemeyenler bu tip durumlarda daha sıkça başvurdukları bir malzeme olarak paslanmaz lama çeşitleri karşımıza çıkmaktadır. İmalat sırasında çerçeve gibi şekillerde kullanıldığı ağırlıklı olarak görülmektedir ancak özellikle doğrama kenarlarında ve korkuluk çevrelerine de sıklıkla kullanılmaktadır boy ve ebatları konusunda az önce de dediğimiz gibi bazı değişiklikler gösterir. Ancak bu değişikliklere göre sizler de siparişinizi buna göre vererek satın alma işlemlerinizi de buna göre gerçekleştirebilirsiniz.

 

Paslanmaz Lama Nasıl Kullanılır?

 

Hayatımızda artık dekorasyon çok büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar yaşadıkları alanlarda daha hoş görüntüler istemekte ve bu yüzden de bu tip dekoratif malzemeleri ve kullanımları sırasında da hem şıklık hem de dayanıklılık aranmaktadır. Bu anlamda paslanmaz lama sizlere şıklık ve birlikte dayanıklılığı da verdiği için çok fazla kullanılmaya başlanmış bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Paslanmaz çelik sistemler aslında günümüzde çok fazla kullanılmaya başlanmasıyla birlikte ön plana çıksa da aslında çok eski ürünlerdir. Yani yıllardır kullanılan ürünlerdir. Korozyona karşı dayanıklı olması için içerisinde nikel ve kromun bir arada bulunması gerekmektedir.

 

Normal çelik korozyona uğrar ve belirli bir zaman sonra paslanma meydana getirir. Ancak bu tip paslanmaz grubunda %8 nikel ve yüzde 18 krom bulunmaktadır. Böylece tam anlamıyla istenen sonuçların alınması sağlanır. Burada elbette ki her bir ürünün kendine göre farklı bir ebatı ve kullanım sistemi bulunmaktadır. Ancak paslanmazın içerisinde karışımda bulunması gereken en azından yüzde 10.5 oranında krom içermesidir.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara