Sitenize Facebook Araçları Ekleyin

Merhabalar, Sitenize Facebook sosyal eklentileri ekleyerek siteniz ile facebook sayfanızı canlı tutun. Facebook site araçları ile Facebook paylaşımlarınızı sitenize aktarabilir veya sitenize facebook beğen butonu gibi araçları kullanarak ziyaretçilerinizi Facebook sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

Bugün sosyal medya kullanımı oldukça popüler bunların başında da facebook yer alıyor. 1 milyar ‘dan fazla kullanıcı sayısı ile en popüler sosyal medya olan Facebook’ta siz etkin misiniz peki ?

İnsanlar Facebook adresinizi bilmeyebilir ama sitenize aradıkları bir yazıdan ulaştıklarında onlara Facebook sayfanızın varlığını eğer hissettirebilirseniz bundan sonrası için onları sizi facebook üzerinden yayınlarınızı takip etme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

“Facebook Sosyal Eklentiler” ile Facebook arkadaşlarınızın internette neleri beğendiğini, paylaştığını veya nelere yorum yaptığını görün.

Kullanabileceğiniz araçlar;

  • Beğen, Paylaş ve Gönder Düğmesi
  • Gömülü Gönderiler ve Video Oynatıcı
  • Sayfa Eklentisi
  • Yorumlar
  • Takip Et Düğmesi

Şimdi bu araçları nereden oluşturabileceğiniz den ve kullanım amaçlarından bahsedelim;

İnternet Siteleri için Beğen Düğmesi

Beğen düğmesi, Facebook ‘ta içerik paylaşmasının en hızlı yoludur. İnsanlar Beğen düğmesine tek bir tıklamayla internette hoşlarına giden içerikleri ‘beğenebilir’ ve Facebook’ta paylaşabilirler.

Beğen düğmesi oluşturmak için, https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button?locale=tr_TR  bağlantısına gidiniz ve “Beğenilecek url” bilginizi girerek kodunuzu oluşturunuz.

Paylaş Butonu

Sitenizde yer alan içeriği kolayca facebook’ ta paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, https://developers.facebook.com/docs/plugins/share-button  bağlantısını ziyaret ediniz ve paylaşılacak url bilgisini giriniz, buton tipini seçiniz ve kodu alınız. Sitenize kodu eklediğinizde ziyaretçileriniz beğendikleri içerikleri Facebook hesaplarında kolayca paylaşabilirler.

Gömülü Gönderiler ve Video Oynatıcı

Facebook’ta paylaşımlarınızı sitenize kolayca ekleyebilirsiniz ! Bunun için yapmanız gereken, https://developers.facebook.com/docs/plugins/embedded-posts bağlantısını ziyaret ediniz ve facebook gönderi url nizi buraya yerleştirerek kodu alabilirsiniz. Veya basit bir adım olarak paylaştığınız url yi facebook’ta gönderi ayar bölümünden sitene göm seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Sitenize Facebook Yorum ekleyiniz !

Evet sitenizi eğer kendiniz tasarlıyorsanız çeşitli yorum yapma araçları (ör, disqus, vs) yerine Facebook Yorum eklentisini kullanabilirsiniz. Böylece sosyal medya ile site bütünlüğünüz bir arada olur.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/comments bağlantısına giderek kodunuzu oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara