Sitenizi ilk sayfaya taşımanın en kısa yolları

Merhaba arkadaşlar bu yazımda size Google da birinci sayfada gözükmenin en kısa yollarından bahsedeceğim.

Arama motorlarında ilk sayfalarda çıkma yolunun SEO’dan geçtiğini bir çok makalemizde yer verdik.

SEO ile alakalı iç seo, dış seo, o seo, bu seo gibi bir sürü makaleler okudunuz veya okuyacaksınızdır. Bunların bir kısmını paylaşacağım bağlantıdan da tıklayıp okuyabilirsiniz. ama ben bu sefer SEO ya ve Google arama motorlarında 1.sıraya çıkmanızı sağlayacak yöntemlerden bahsedeceğim.

Eğer ekonomi ayırıyorsanız projenize bu işin 1. yöntemi tabi ki de Google Adwords ‘dür. Bildiğiniz üzere Google’un reklam ağı olan Google Adwords ile sitenizin reklamını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peki önce para harcamadan ne yapılabilir diye sorguluyorsanız kendinizi hemen 3 temel özelliğe geleyim:

[info]SEO hakkındaki çarpıcı yazıları okumak ister misin ?[/info]

1) Tabi ki de ÖZGÜN içerik. 

Sitenizdeki yazıların tamamen özgün olması ve çalıntı içermemesidir. Kopyala – Yapıştır ‘dan oluşmuş içerikler siteniz için oldukça zararlıdır. Tüm seo ile alakalı sitelerde özgün içerikle alakalı önem arz eden makalelere rastlamışsınızdır. Anlayacağınız üzere bu konu oldukça ciddi !

2) Etiketleme (Etiketler)

Bu güne kadar çok okumuş olabilirsiniz google başlıkları tarar linkleri tarar onu tarar bunu tarar vs. Evet hepsi doğru ama önce Google ‘da kolay ve hızlı olanı seçer. Hala daha en hızlı yöntem etiketlerdir. İçeriğiniz için en temel de 2-3 kelime seçiniz ve bunu yazınız içinde de 2-3 yerde vurgulayınız böylece Google uzunca olan bu makalenizin ana temasını öğrenmiş olacaktır. Ayrıca bu kelimeleri seçerken Google Adsense de yer alan kelimelerin aranma hacimlerini gözden kaçırmayın.

3) Backlink

Kısaca, sitenizin linkinin başka bir sitede olmasıdır. Ancak sitenizi yayınlayacak siteler sizin sitenizin içeriğine uygun paylaşımlar yapıyor olması gerekir alakasız sitelerden gelen backlinkler; google tarafından spam olarak algılanabilir. Veya başka yöntem olarak tanıtım yazısı şeklinde kendinize ait bir içerik oluşturup bunu farklı sitelerde yayınlayarak sitenize backlink çalışması yapabilirsiniz. Toplist gibi sitelere ise üye olmamanız gerekiyor  hile yaparsanız Google sizi spama atacaktır.

[info]PageRank 6 Siteden Kalıcı Backlink ‘inizi Aldınız Mı ?[/info]

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara