Google çeviri artık daha başka !

Google translate (Google Çeviri) i duyamayan kalmamıştır. Bu yazımda ben size Google’un devrim niteliğinde bir yenişiğinden daha bahsedeceğim. Google translate ilk çıktığında sadece yazdığınız metni bir dilden başka dile çeviriyordu zamanla bu basit çeviriyi özelleştirmek adına çeviri yapıldıktan sonra çevirinin okunuşunu seslendirme gibi bir yenilik yaptı. Bir adım sonrası olarak ses kaydınız ile yazdınız sesli ve metin olarak size çevirisini sundu.

Artık bu kadar zahmete girmekte yok !

Çünkü artık Google çektiğiniz fotoğrafları çevirmiş olacak. 90 dil seçeneği gibi Dünyanın neredeyse tüm coğrafyasına yetecek dillere çevirme özelliği bulunan Google Trasnlate ile artık dil bilmemek gözünüzü çok korkutmasın.

Cep telefonlarımızda bulunan Google Çeviri Uygulaması yardımı ile bugün yedi ayrı dilde yazılı metinleri görsel olarak anında çevirebiliyoruz. Uygulamayı açıktan sonra kameraya tıklayıp ister yol bir tabelası, ister bir yemek menüsü ya da çamaşır makinesi kullanma kılavuzu olsun, yazılı metne kameramızı doğrultup anında çevirisine ulaşabiliyoruz. Üstelik bu uygulamadan faydalanmak için internete veya cep telefonu şebekesine bağlı olmamız gerekmiyor.

Daha da fazla sayıda insan dünyayı kendi dillerinde deneyimleyebilsin diye bugün itibariyle Google Çeviri uygulamasını bir kez daha güncelleyerek anında görsel çeviri ile desteklenen dillere 20 tane daha ekleyerek toplamda 27 dile çıkarıyor, gerçek zamanlı sesli çevirileri çok daha hızlı hale getiriyoruz. Bu güncelleme ile birlikte artık dilediğimiz metnin Türkçesine görsel olarak erişebileceksiniz.

27 dildeki yazılı metinleri anında görsel olarak çevirin Google Çeviri uygulamasına gidip, İngilizcenin yanı sıra çeviri yapmak istediğiniz dili seçip kamera düğmesine basın. Her bir dil için (yaklaşık 2 MB boyutunda) küçük bir dil paketi yüklemeniz istenecek.

Çevirmek istediğiniz metinleri farklı dillerde görmeye hazır mısınız?

 

Kaynak: http://googleblog.blogspot.com.tr/2015/07/see-world-in-your-language-with-google.html
Kaynak: http://translate.google.com/about/intl/tr_ALL/index.html

 

Yazar Hakkında
Toplam 274 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara