Su Kaçak Tespit Ustası: Ersoylar Tesisat

Su kaçağı sorunu her binada yaşanabilir sorunlardır ve tespit edilmesi gereken ve tadilatını yapılması gereken sorunların başında gelir. Gider borularından dökülen pis ve temiz suların borularında oluşan hasarlardan meydana gelmektedir. Kırılma ve çatlama problemlerinin yaşandığı borularda su kaçağı oluşmakta ve ciddi sonuçlara yol açmaktadır. Su kaçağı tespit ustalarının uyguladıkları keşifler sonucunda bu kaçakların bölgesi tespit edilmekte ve tadilat ustaları tarafından onarımı yapılmaktadır. Su kaçakları müdahale edilmediğinde oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır. Belirtilerinin gözlemlendiği yerlere acil müdahale gerekir. Su kaçağı tespit ustalarınca yapılan keşifler sonrasında su kaçağı tespiti yapılır ve çözümü için harekete geçilir.

Binalarda su kaçağı gibi bir problemin baş göstermesi sonrasında alınan önlemler ve var olan sorunun iyileştirilmesi işlemi su kaçak tespit ustalarınca gerçekleştirilir.

Bu  alanda kişilerin tespit öncesi bazı belirtiler ile bu sorunu anlamaları oldukça kolaydır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Su kaçağı oluşan binalarda duvarların oyalarının kabarması ve döküntü şeklinde duvar dokusunun bozulması belli başlı belirtilerden biridir. Bunula birlikte fayans aralarında, beton altıdan ve seramik içerisinden sızıntı şeklinde gele sular da bu belirtilerden sayılır. Su kaçağı yaşanan binalarda duvarlarda meydana gelen rutubet, kötü koku, duvarların sararması ve pis koku oluşumu yaşam kalitesini etkilemektedir. Su saatini kapatılması halinde su saati hala dönmeye devam ediyorsa bir su kaçağı olduğu anlaşılabilir. Özellikle banyo ve mutfak gibi su ihtiyacının kullanıldığı alanlarda duvarların ve tavanların ıslanması su kaçak sorunu yaşandığını gösterir. Su kaçağı bulma ekipleri tarafından yapılan keşifler sonucunda su kaçağının hangi bölgede olduğu kolaylıkla anlaşılır.

Su Kaçağının Sebepleri Nelerdir?

Su kaçağı sebeplerini başında su tesisatının ucuz fiyatlara kalitesiz borularla yapılması gelmektedir. Su tesisatı döşenirken su tesisatı yapan ustaların dikkatsiz ve hatalı hareketleri sonucunda oluşan kırık ve çatlaklar boruların hasar almasına sebep olurken ileri süreçlerde daha büyük su kaçaklarına sebep olmaktadır. Su tesisatlarında oluşan yüksek su basıncı borularda patlak ve kırıklar oluşturabilir. Bu durum yine su kaçağı sebepleri arasında sayılabilmektedir. Eski binaların yapısı gereği zamanla tesisatlarında bozulmalar meydana gelmektedir. Bu bozulmalarla demir tesisatın çürümesi ve kırılmasıdır. Yine eski binalarda yapılan tesisatın zamanla dayanıklılığını yitirmesi su kaçağı problemlerine yol açmaktadır.

Bu gibi problemlerin varlığı sebebiyle oluşan su kaçakları gelişen teknoloji sayesinde oldukça pratik ve kolay yollarla tespit edilebilir. Tespit işlemi gelişmiş teknoloji ile termal kameralar ve dinleme cihazlarıyla yapılır ve herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmadan zahmetsiz bir şekilde bulunur. Su kaçağı tespiti yapılan binada su kaçağı tespit edildiğinde tesisat ustaları yardımıyla bu sorun giderilir.

Su kaçağı önemsenmez ise oldukça büyük sorunlara yol açabilmektedir. Su kaçak tespit ustası tarafından tespit edilen kaçağın yerinde onarım ve tadilat işlemleri yapılarak var olan sorun ortadan kaldırılır. Özellikle pis su borularında oluşan su kaçakları sağlık açısından oldukça tehlikelidir. Borudan sızan pis su zamanla yaşam alanına yayılır ve tortu oluşturmaya başlar. Bununla birlikte oluşan kötü kokular bakteri ortamının oluşmasından kaynaklıdır. Sorunun ortadan kaldırılmadığı durumlarda insan sağlığını ciddi boyutta etkileyecek hastalıklar oluşabilmektedir. Belirtilerin oluşması yalnızca yaşayan kişiyi etkilemez. Su kaçağı yaşanan binanın alt katında duvarlarda rutubet oluşumu ile duvar yapısı bozulmaktadır. Bu da binanın dayanıklılık süresini etkilemektedir. Su kaçağı tespit ustalarınca yapılan, kırma dökme olmadan su kaçağı tespiti ile zahmetsiz şekilde bu sorundan kurtulmak kolaydır.

Firma web sitesi: https://www.ersoylartesisat.com

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara