TrustRank nedir ?

Evet arkadaşlar SEO kelimesine bağlı olarak gün geçtikçe yeni terimlerle karşılaşıyoruz. Biliyorsunuz ki SEO çalışmaları kapsamında günümüzde birçok firma 5 TL den başlayan fiyatlarla seo hizmeti veririm ben diyor. Peki sizce bu güvenilir mi ?

Tabi ki de HAYIR. SEO muz iyi olsun diye böyle bir adım kesinlikle atmayınız. Çoğu kısa vadeli girişimler sizi bir anda spam listesine atar ve kaş yapacağım derken göz çıkartmış olursunuz.

Tüm bunların yanında teknoloji de ilerledikçe bu tip SEO hilelerini yenmek için firmalar geri kalmıyor Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından geliştirilen puanlama sistemine TrustRank diyoruz. 

TrustRank Nasıl Çalışıyor?

Güvenilir ve kaliteli web siteleri editörler tarafından incelenip puanlama alırlar. SEO çalışmaları kapsamında yapılan backlink çalışmaları sırasında Trustrank’i yüksek sitelerden backlink artık daha fazla işe yarayacaktır. Bu değerin yüksek olması sizin sitenize doğrudan etkileyecektir.

TrustRank ı nasıl mı yükselte bilirsiniz?

Backlink alacağınız web sitesi, sizinle benzer kategoride olmalıdır.

Temanızın mobil uyumlu olmasına dikkat edin zira günümüzde 7 den 70 e herkeste akıllı telefon mevcut.

Domain yaşınız ne kadar fazla o kadar iyisiniz. Ayrıca aldığınız domainin süresi de uzun olmalıdır (bu sizin kalıcı olarak bu işi yapmak istediğinizi anlatır).

Ve her zaman dediğimiz gibi ÖZGÜN İÇERİK.

[info]Trustrank nasıl artar bağlantısına tıklayarak TrustRank değerinizi arttıracak yöntemleri öğrenebilirsiniz[/info]

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara