Url Kısaltma

Son zamanlarda url ( alan adı – domain – web sitesi adı ) kısaltma siteleri bir hayli çoğaldı. Bizde sizler için en yaygın olanlarını araştırdık. Tamamıyla ücretsiz olan bu hizmetler, ne kadar uzun olursa olsunlar url leri çok kısa halde paylaşmayı ve yaymayı akılda kalacak şekilde gerçekleştirmektedir.

İşte URL kısaltan web siteleri:

[notice]Hem link kısaltmak hem de PARA KAZANMAK mı istiyorsunuz ? O zaman bu yazımı MUHAKKAK okuyunuz…[/notice]

GÜNCELLEME

Peki hangisini kullanmalıyım diyor musunuz? Tavsiye verecek olursam, 2 önerim olarak. Biri kalitesinden tartışılmak olan Google ‘un “goo.gl” ve diğeri de bit.ly

Bu iki sitede çok önemli 2 özellik te mevcut. Her iki site içinde oluşturduğunuz bağlantının istatistiksel bilgini görmüş oluyorsunuz. Örneğin bit.ly/kisaltilanlink ile bir yönlendirme yaptıysanız eğer bit.ly/kisaltilanlink+ ile de bu link e ait istatistiksel bilgiyi hangi gün kaç tıklama olmuş vs kolaylıkla bakabilirsiniz.

Diğer bir özellik ise bit.ly de kolay basit ve ücretsiz olarak açacağınız bir hesap ile özelleştirilmiş url ‘ler yapabilirsiniz. Google da kısaltma yaptığınızda büyük küçük harf ve rakam karışımındna oluşan bir link elde edersiniz ama bit.ly ile;

www.siteniz.com/bitly-ile-kisaltilacak-url-sayfasi şeklinde bir linki bit.ly/istediğinizisim şeklinde link oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara