WordPress Sitenizin Slider ‘ ı yok mu ?

Merhaba blog sahibi arkadaşım. Bu yazımda eğer ki siteni sliderlar ile süslemek ve ilgi çekmek istiyorsan bunu nasıl yapacağını aktaracağım. iyi bloglar…

Slider’lar sitelerin vitrinidir. Dikkat çekmek için olsun veya önemli konu arz etmek adına bir nevi gazete manşeti gibidir siteler için. WordPress alt yapısı kullanıyorsanız işiniz kolay. Birçok tema ile sliderlı bir site sahibi olabilirsiniz.

Ama benim temam da slider yok veya ben fazladan eklesem sayfa şablonu vs beni uğraştırmayın diyorsanız bu noktada wordpress’in en büyük özelliklerinden biri olan eklentiler yardımınıza koşuyor.

WordPress’te her alan da eklenti olduğu gibi Slider eklentileri de mevcut ve bu eklentiler sayesinde, yerleştirdiğiniz bölgede otomatik veya manuel değişen yazıları yayınlamanın yanı sıra bazı eklentilerde galeri özelliği ile resim galerisi oluşturabileceksiniz.

Slider  eklentisini ve slider ı seçerken website görünümünüze uygun olanı seçmelisiniz. Bu konuda yardımcı olabilmek adına en yaygın kullanılan 3 adet slider eklentisini size tanıtacağım:

  1. Advanced Post Slider:

+10.000’den fazla kullanıcı tarafından tercih edilen oldukça kullanışlı ve estetik bir WordPress Slider Eklentisidir. Bu eklentiyle, slider’ınızda geçmesini istediğiniz kategoriler, yazı sayısı, şeffaf içerik ve başlık, numara veya butonlarla istenilen yazıya ulaşabilme, otomatik veya manuel değiştirme, butonların boyutlarıyla oynayabilme, öne çıkan görsel ve yazıyı istediğiniz görüntüyü verebilme gibi önemli özellikler bulunuyor. Oldukça kullanışlı ve özelleştirilebilir bu eklenti sayesinde web sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.

  1. Wp Parallax Content Slider :

Bu eklenti ile son yazılarınız otomatik olarak slider’ınıza eklenir. Websitenizde oluşturduğunuz kategorilerden hangilerinin slider’da bulunacağını kısa koda ekleyerek belirleyebiliyorsunuz. Örn:  [parallaxcontentslider categ=”2,3″] Bu kod ile 2 ve 3. kategoriler otomatik olarak slider’a eklenecek. Böylece istemediğiniz kategorilerdeki yazıları slider’ınızda devre dışı bırakmış oluyorsunuz.

  1. SlideDeck 2 Lite Responsive Content Slider :

Diğer eklentilerdeki benzer özellikler bu eklenti de mevcut. Bu eklentinin öne çıkan en büyük özelliği ise, slider’da öne çıkan görsel ve yazı metninin yanında, Youtube, Pinterest ve Flickr gibi sosyal medya kanallarından içerik çekebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (1 Yorum)
Francesco
Francesco Yanıtla
- 01:14

Gerçekten faydalı bir yazı olmuş. Başka yerlerde herkes birbirini tekrarlarken siz farklı eklentilere değinmişsiniz. Hoşuma gitti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara