Twitter’daki virüslerden kurturun !

Merhaba arkadaşlar, twitter hesabınızdan bu aralar birilerine demek ki farkında olmadan saçma link içeren direkt mesajlar attınız ki bu sayfada sınız. Şimdi size bu sorun nasıl kaynaklanır ve nasıl çözülür bahsedeceğim.

Twitter hesabınızdan sizden habersiz birilerine bir ileti veya direkt mesaj gitmesi ancak harici bir uygulama ile olur. (Şifreniz hacklenmedi veya başkasında yoksa) İnternetten veya akıllı telefonunuzdan bir şekilde harici bir uygulama twitter hesabınıza erişmiş demektir. Bu virüsü yok etmek için bu eklentiyi kaldırmanız gerekmektedir.

Çözümü ise bilgisayardan twitter hesabınızı açınız. Profil resminize tıklayıp açılan menüde ayarlar sekmesine tıklayınız. Açılan ekran da sol tarafta sekmeler halinde başlıklar yer almaktadır. Buradan “uygulamalar” başlığına tıklayınız. (Bu saydaya doğrudan erişmek için pc de twitter hesabınız açıkken bu bağlantıya tıklayınız: https://twitter.com/settings/applications )Açılan ekranda Hesabınıza dışarıdan bağlanmış uygulama isimlerini göreceksiniz. Bilginiz dışında bir uygulama adı yer alıyorsa hemen yanında bulunan “Erişimi Kaldır” butonunu kullanınız.

Böylece sizden habersiz ama bir şekilde siz farkında olmadan sizin yetkinizi alarak hesabınıza erişen bu uygulamayı kaldırmış olursunuz ve adınızdan başkalarına habersiz tweet olayından kurtulmuş olursunuz.

Virüssüz günler dilerim (:

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara