Instagram’da Nasıl Takipçi Kazanılır

Fotoğraflarınızı standarta bağlayın. Sürekli ebat değişikliği vs yapmayınız. Bir kimliğiniz ve algınızın oluşması için içeriklerinizin farklı ama sunum şekli aynı olmalıdır. Kendinize ait bir şablon çerçeve oluşturup onun içinde paylaşımlarınızı sergileyebilirsiniz.

En iyi fotoğraf, filtresiz fotoğraftır ! Instagram’ın filtrelerine aldanmayın. Fotoğraflarda filtreler, efektler kullanmak göze hoş geliyor ama en çok beğeniyi doğal fotoğraflar alıyor. Bu yüzden fotoğrafın kendini ifade edemeyeceği filtrelerden uzak durunuz.

Etiketlere önem verin. Etiketler sayesinde fotoğrafın görünürlüğü artar. Böylece paylaşımlarınız fark edilmenizi sağlar. Tabii, bu noktada kurnazlık noktasına sakın kaçmayın. Yani fotoğraf ile etiketin uyumlu olmasına özen gösterin etiket sayısı olsun bulunsun diye saçma etiketler sizi itici konumuna sokacaktır. Paylaşımlarınız da farklı dil seçeneklerinde etiketler kullanarak hedef kitlenizi büyütmüş olursunuz.

Fotoğrafınızı iyi bir yorumla sunun. Yorum fotoğrafınızı ne kadar iyi anlatırsa o kadar algılanırsınız. Fotoğrafa yorum bırakanlara cevap vermeyi ihmal etmeyin. Paylaşımlarınız da mutlaka haritaya – konum açın. Yorumlarınızda fotoğrafın nereye ait olduğunu açıklayın.

Paylaşım zamanına dikkat edin. Türkiyeli takipçi için sabah 10.00-11.00 ve öğleden sonra 16.00-17.00 saatleri en uygun ve aktif saatler.

Yazar Hakkında
Toplam 278 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara