iOS 9 Beta herkese açıldı; yükleme adımları? 

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü iOS 9’un Beta versiyonu, herkese açıldı. Apple, WWDC 15 açılış etkinliğinde tanıttığı iOS 9’un sadece geliştiricilere açtığı Beta sürümünü herkesin kullanımına sundu. Böylece isteyen ve uygun cihazı olan herkes iOS 9 Beta sürümünü cihazına yükleyip test edebilecek.

Apple‘ın iPad 2 ile iPhone 4s üzeri mobil cihazlarına yüklenebilen iOS 9 Beta‘yı test edebilmek için, Apple kimliği ile resmi internet sayfasına giriş yapılması gerekiyor.

iOS 9 Beta yükleme adımları:  

1 – En önemli adım olarak başlamadan muhakkak yedek alınız. iOS 9 Beta sürümünde sorun yaşamanız halinde geri dönebilmek için mevcut sürümünüzü yedekleyip arşivleyiniz.

2 – Daha sonra Apple Beta Yazılım Programı’na kaydolmak gerekiyor. Bunun için, beta.apple.com adresine girip, Apple kimliği ile oturum açmanız gerekiyor. Daha sonra iOS sekmesinde yer alan Getting Started başlığı altındaki “enroll your iOS Device” bağlantısına tıklayıp açılan sayfadaki adımlara geçin.

3 – Girişi yapıp adımları ilerledikten sonra beta.apple.com/profile adresine gidin. Buradaki ‘Dowvnload profile‘ linkini tıklayarak profili yükleyin. Daha sonra ekranınıza gelecek adımları takip edin.

4 – Bu işlemleri yaptıktan sonra Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme menüsüne gidip cihaz için IOS 9 Public Beta‘yı yükleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara