Yandex Toloka Güncelleme / Puan Sistemi

Merhaba arkadaşlar daha önce Yandex Toloka ile KAZANIN ! adlı makalemde size Yandex Toloka dan bahsetmiştim. Bugün ise yeni bir güncellemesinden bahsedeceğim.

Anlaşılan o ki yandex bu işi ciddiye almış durumda ve sistemini sürekli güncel tutmakta, tasarım vs yenilikler de yapmaktadır. Bugün gelen bir güncelleme duyurusu ile artık bir puanlama sisteminden bahsediliyor. Biliyorsunuz ki yandex toloka da görevler yapıyorsunuz ve karşılığında para kazanıyorsunuz. Artık yaptığınız görevler ve verdiğiniz cevaplar doğrultusunda bir puanınız olacak.

Puanınızı profil sayfanıza girerek görebileceksiniz. https://toloka.yandex.com/tr/profile bağlantısı ile profil sayfanızı ziyaret edebilir ve “Değerlendirmem” başlığı altındaki grafikten puanınızı görebilirsiniz.

Şimdi akıllara gelebilecek 2 soruyu cevaplamak isterim. 1. si puan nasıl hesaplanıyor cevap ise bu konuda yandex bir açıklama yapmayıp ” Değerlendirmenin hesaplama formülünü açıklayamıyoruz.” şeklinde bir paylaşım yaptı. Akla gelebilecek 2.soru ise puan ne işe yarayacak olabilir.

Buna da Yandex ten verilen ifade ” Grafikteki değerler ne kadar yüksekse mükemmelliğe o kadar yaklaştınız demektir! “ şeklindedir. Şahsen kanaatim puanınız ne kadar yüksekse o kadar görev önünüze düşer ve birim fiyatı yüksek görevler ile daha fazla puan elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Bol kazançlar dilerim…

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara