Facebook Haber Kaynağı Kişiselleştirme Güncellemesi

Facebook, her geçen gün bir yenileme ile karşımıza çıkıyor. İnsanlar sürekli yenilemeler karşısında facebook’tan sanırım ayrılamayacak, her geçen gün kişiselleştirebilirliğe önem veren facebook bu yönde bir güncelleme daha yaptı.

Artık Facebook’ta haber kaynağını kişisel tercihinize göre ayarlamanız mümkün olacak.

Facebook news tarafından duyurulan güncellemeyle Facebook haber kaynağınıza düşen içerikler tamamen kişiselleştirilebilecek şekilde olacak. Hatta haber kaynağınızın akışını yönlendirme konusunda da daha fazla yetkiye sahip olacaksınız.

Diyelim sevgiliniz veya en sevdiğiniz arkadaştan her an haberdar olmak istiyorsunuz artık çok basit ! Yeni güncelleme ile ilk sıralarda hangi arkadaşlarınızın veya sayfaların paylaşımlarını görmek istediğinizi belirleyebilecek siniz.

Bunu da ekledim ama görmesem de olsun dedikleriniz olabilir; istemediğiniz kullanıcıları yeni ayar menüsünden kolayca takip etmekten vazgeçebilecek siniz.

Ayrıca yeni güncelleme ile son bir hafta içerisinde haber kaynağında yer alan ve takibi bırakılan arkadaşlarla sayfaların listesi görüntüleyebilecek ve ayarlama yapabileceksiniz. Geçmiş beğenileriniz dikkate alınarak ilgi alanlarınıza uygun yeni sayfaları da artık kolayca keşfede bileceksiniz.

Bu işlemleri nasıl yapacağınızı görebilmek adına aşağıdaki video’yu izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara