Google My Business

Merhaba, bu yazımda sizlerle Google My Business hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Basit bir ingilizce çevirisi ile adı üzerinde ” Google İşletmem” diyebileceğiniz bu uygulama İşletmenizi veya projenizi Google’a tanıtmanın en anlamlı yollarından birisi. 

Eğer bir yerel işletme iseniz bu tam size göre. Kendinizi kolayca Google Haritalara ekleyebilir böylelikle müşterilerinizin internetten sizi bulmalarını kolaylaştırmış olursunuz. Basit bir google üyeliği ile kayıt olduktan sonra Google Plus sayfanızı açınız. Google Plus sayfası bu işin özü. Burada “Google My Business” sayfası size sadece basit bir yönetim paneli sunmuş oluyor.

Ayrıca Google Analytics ile hesaplarınızı eşleştirme yaptığınızda tek bir yerden hem Google sayfanızda yayın paylaşa bilir hemde Google Plus sayfanız ile web sayfanızın istatistik bilgilerini tek ekranda görmeniz mümkün.

Ziyaretçilerinizin değerlendirmelerini ve onlara yanıt yazma işi de elbet ki  bu yönetim panelinde mevcut.

Google çok güçlü bir arama motoru elbet ki ama biz kendimizi ona tanıttıkça bizi daha iyi tanıyacaktır bunu unutmayınız.

Google’un “Google ‘a taşının” sloganı ile sizi davet ettiği Google Dünyasına katılmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Google My Business : https://www.google.com/business/

Yazımı tamamlamadan şunu da belirtmek isterim ki günümüz artık mobil dünyaya koşar adım ilerliyor. İşinizi kolayca telefonunuzdan takip etmek isterseniz Google My Business ‘in Android uygulaması da mevcut.

Android uygulamasını indirmek için de https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.vega bu bağlantıyı kullanmanız yeterli olacaktır.

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara