İçeriklerinizin “Hit” Alması için Google Trends kullanın !

Bloggerlar için en önemli noktadır “hit alabilen içerik” !

Okuyucularınız sitenize girdiklerinde okudukları 1 yazı sonrası o site hakkında kafalarında %90 bir algı oluşturacak ve o şekilde kalacaktır. Peki ama hangi yazınızı okurken bu durum yaşanacak ?

İşte her yazı birbirinden önemlidir blog’unuzda. Baştan savurma iş yapamazsınız, eğer yaparsanız ziyaretçi kaybetmeye hazırlanın. Bu yazımda size  hit alabileceğiniz içerikleri nasıl oluştura bileceğinizden  bahsedeceğim. 

Bloggerların ve tüm site sahiplerinin hedefi ziyaretçi çokluğudur. Bunun için ziyaretçilerin aradıkları anahtar kelimeleri iyi bilmek onlara yönelik içerik oluşturmakta göz ardı edilemeyecek bir husustur.

İşte bu noktada Google Trends‘den faydalanacağız.

[success]Google Trends nedir ? Nasıl kullanılır ? Merakınızı gidermek için tıklayın yazımı okuyunuz.[/success]

Sitenizle ilgi ve alakalı konularda hangi kelimeler çok aranıyor ?, şunu, bunu arayanlar başka hangi kelimeleri aradılar ?, bundan sonraki tahmini aranma hacmi ? gibi bilgileri edinerek konu seçmek sizce de daha basit değil mi  ?

[slogan align=”center”]Hedef kitlenizin ilgi alanlarını ve davranışlarını daha iyi anlamak istemez misiniz?[/slogan]

Unutmayın Google şu an Dünyanın en büyük arama motoru, günde milyarlarca arama yapılıyor, her gün %16 yeni sorgunun yapıldığı bu platform dan sürekli veri almanın yolu olan Google Trends’i muhakkak kullanmalısınız.

Bu arada Google aramalarının mantığı ve gücü hakkında tavsiye yazımı  muhakkak okuyunuz;

[notice]Google arama serüveni nasıl gerçekleşiyor ?[/notice]

İçerik başlıklarınızı ve o başlıklar hakkında en popüler yazıları hemen okuyabileceğiniz platform olan Google Trends ‘ e nasıl erişebileceğinizi ve Hangi sorgulamaları nereden yapabileceğinizi öğrenmek için yazımız;

[success]Google Trends Kullanımı[/success]

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara