WordPress Siteniz Güvende Mi ?

[dropcap style=”dark”]2[/dropcap] Tarayıcıda dizin görüntülemeye engel olmalıyız:

Eğer sitenize kodsal olarak çok hakim değilseniz bu durumu da kontrol edip gerekli önlemleri almalısınız. Eksik veya hatalı kodlamadan dolayı bazı sitelerde klasör yolu tarayıcıya yazıldığın da o klasör içerisinde bulunan dosyalar da tarayıcıda listelene bilmekte. Bu durum güvenlik açıklarına sebep olabilir. Bu durumu siteniz de engelleyebilmek için aşağıda komutu .htaccess dosyasına eklemeniz yeterli olacaktır.

#Options -Indexes

Yazar Hakkında
Toplam 257 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (4 yorum)
Mertcan
Mertcan Cevapla
- 19:45

WordPress sitesi olanlar daha çok dikkat etmeli hack & güvenlik konusunda, açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan sürekli yeni exploit ve açıklar bulunuyor, sitelere hacklink tarzında saldırılar gerçekleşiyor. Yazıdaki verdiğiniz işlemleri yaptım ayrıca wp-admin yolunu değiştirip, şifrelemek de son derece önemli bence.

    webwebi
    webwebi Cevapla
    - 17:59

    Evet dediğinize katılıyorum, çünkü hacker lar kod yazarken otomatik olarak direkt wp-admin e göre yazıyorlar. Bu konu da nasıl yapılacağına dair paylaşımda bulunabilirseniz seviniriz.

Volkan
Volkan Cevapla
- 15:17

Selamlar hocam

https://tr.wordpress.org/plugins/wps-hide-login/

bu eklenti sayesinde wp admin yolunu değiştirebilirsiniz.

Oğuzhan
Oğuzhan Cevapla
- 23:38

Kurmuş olduğum ve ileride kuracağım sitelerde duymuş olduğum güvenlik tedirginliği yazınız sayesinde ve yapılan yorumlarla gidermiş oldum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Bir Şeyler Ara