WordPress Siteniz Güvende Mi ?

[dropcap style=”dark”]3[/dropcap] Dosya erişimini dış dünyaya kapamak:

Aşağıdaki komutu kullanarak wordpress yapısında dilediğiniz dosyaya direkt erişimi kısıtlayabilirsiniz. Örnek olarak veritabanı vs bağlantı bilgilerini içerek dosya olan wp-config.php dosyasını ele alabiliriz. Komutu .htaccess dosyasına eklediğinizde artık bu dosya dış erişime kapalı olacaktır.

<Files wp-config.php>

Order Deny,Allow

Deny from all

</Files>

Sitenizin kötü amaçlı yazılımlardan uzak kalması dileklerimizle (:

Yazar Hakkında
Toplam 284 yazı
webwebi
webwebi
Webwebi, siz değerli okuyucusuna blog rehberliği yapabilmek adına 1 adım önden araştırıp bu bilgisi size sunan oluşumdur. işte o yüzden, web demeden webwebi (:
Yorumlar (4 yorum)
Mertcan
Mertcan Yanıtla
- 19:45

WordPress sitesi olanlar daha çok dikkat etmeli hack & güvenlik konusunda, açık kaynak kodlu bir sistem olduğundan sürekli yeni exploit ve açıklar bulunuyor, sitelere hacklink tarzında saldırılar gerçekleşiyor. Yazıdaki verdiğiniz işlemleri yaptım ayrıca wp-admin yolunu değiştirip, şifrelemek de son derece önemli bence.

    webwebi
    webwebi Yanıtla
    - 17:59

    Evet dediğinize katılıyorum, çünkü hacker lar kod yazarken otomatik olarak direkt wp-admin e göre yazıyorlar. Bu konu da nasıl yapılacağına dair paylaşımda bulunabilirseniz seviniriz.

Volkan
Volkan Yanıtla
- 15:17

Selamlar hocam

https://tr.wordpress.org/plugins/wps-hide-login/

bu eklenti sayesinde wp admin yolunu değiştirebilirsiniz.

Oğuzhan
Oğuzhan Yanıtla
- 23:38

Kurmuş olduğum ve ileride kuracağım sitelerde duymuş olduğum güvenlik tedirginliği yazınız sayesinde ve yapılan yorumlarla gidermiş oldum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara