Banka Müdürü Maaşları Ne Kadar ?

İnsanlar tarafından üst düzey yerlerde çalıştıklarını gördükleri insanların ne kadar maaşlar aldıkları hep merak konusu olmuştur. Bunalar arasında doktorlar, mühendisler, avukatlar, hâkimler, milletvekilleri gibi mesleklerle uğraşanların aldıkları maaşlar merak edilir olmuştur. Tabi birde bunlar arasında en çok merak edilenlerden biride içersin de yüksek miktarlarda para geçişinin olduğu kurumlar olan bankalarda çalışan insanların maaşları olmuştur. Bu çalışanlardan da en üst düzeyde yani Ban müdürlerinin ne kadar maaş aldıkları merak edilir işte bu merakınızı bu konuda giderebileceksiniz.

Banka müdürü maaşları ne kadar araştırması yapıyorsanız öncelikle bilmeniz gereken banka müdürü olmak kolay değildir bankaya ilk girişinizde müdür olma şansınız yoktur. İlk girdiğiniz gişe memuru olsanız bile yükselerek müdürlüğe kadar çıkma şansınız bulunmaktadır. Tabi ki de buradaki en büyük etken sizsiniz yani sizin yaptıklarınız, performansınız, bankaya kazandırdığınız para ve yaptığınız başarılara göre değerlendirilip müdürlüğe atabilirsiniz. Peki müdür olursanız maaşınız ne kadar olur bu miktar bankadan bankaya değişmektedir. Ve sizin yine performansınıza da bağlıdır. Ortalama bir miktar söyleyecek olursak yaklaşık 6.000 ile 15.000 türk lirası arasında değişmektedir. Bu bahsettiğimiz maaşlar tabi ki de şube müdürleri için geçerli. Yani aynı bankanın farklı şubelerinde müdür olan kişiler bile aynı miktarda maaş ile çalışmıyor olabilirler.

Peki, bankaların genel müdürleri veya bölge müdürler ve yardımcıları ne kadar maaş almaktadırlar. İşte bu maaşlar dilinizi uçuklatabilir çünkü genel müdürlerin aldıkları bu maaşlar şube müdürlerinin aldıklarından kat ve kat daha fazladır. Yine ortalama bir miktar söyleyecek olursak Bankaların genel müdür yardımcı veya bölge müdür yardımcılarının aldıkları maaş aralığı 400.000 Türk lirası ile 750.000 türk lirası arasında değişmektedir. Asıl sorumuz olan Genel müdür veya bölge müdürlerinin maaşlarının ortalaması 750.000 Türk lirası ile 1.100.000 Türk lirası arasında değişim göstermektedir. Tabi bu verdiğimiz maaş verileri ortalama değerlere sahiptir. Yani demek istediğimiz dünyanın üzerinde kurulmuş uluslararası büyük bankaların genel müdürler ve yardımcılarının maaşları daha fazla olabilir veya daha küçük yeni kurulmuş bankaların genel müdürlerinin maaşları daha düşük olabilir. Bu maaşlar değişiklik göstermektedir. Bir merakımızı daha gidermiş olduk.

Kaynak: https://www.bankakredinotum.com/2014/12/05/banka-muduru-maaslari-ne-kadar-2015/

Yazar Hakkında
Toplam 280 yazı
Ertugrul
Ertugrul
Yorumlar (1 Yorum)
erdal
erdal Yanıtla
- 12:47

Banka müdürünün bu kadar yüksek maaş aldığını sanmıyordum bilgilendirme için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara